60zł W PREZENCIE od 850zł zakupu, z okazji rozpoczęcia Giro! Kodem GIROEK15

GIACOMO NIZZOLO ZAJĄŁ 2. MIEJSCE W GENT-WEVELGEM

W kasku Ekoï AR14

Opublikowane dnia 2021-03-29 09:43:41
Aktualizowano dnia 2021-04-29 16:36:54

Giacomo Nizzolo (Team Qhubeka ASSOS) zajął drugie miejsce w 83. edycji wyścigu Gent-Wevelgem. Zwycięzcą wyścigu został Wout Van Aert (Team Jumbo-Visma), a podium uzupełnił Matteo Trentin (UAE-Emirates).

247-kilometrowy wyścig Gandawa-Wevelgem rozpoczął się przy silnym wietrze, wiejącym od startu w Ypres. Na prowadzenie wysunęło się czterech kolarzy, którzy w ciągu pierwszych 40 km zbudowali ponad dziewięciominutową przewagę. Na ponad 180 km przed metą oderwało się jednak 25 kolarzy, co spowodowało oderwanie się grupy. Giacomo Nizzolo był uważny jak zawsze i był częścią tej grupy. Pierwsza przerwa została błyskawicznie wyłapana i kontynuowana z prowadzącą grupą.

Różnica oscylowała między 30 a 50 sekundami, gdy kolarze walczyli z wiatrem i wzniesieniami na polach Flandrii. Dopiero po ostatnim podjeździe na słynny szczyt Kemmelberg, 35 km przed metą, wyglądało na to, że grupa prowadząca Nizzolo jest w stanie przejechać całą trasę.

Grupa prowadząca znacznie się skurczyła, pozostawiając tylko 7 najmocniejszych kolarzy, którzy będą walczyć na ostatnich 15 kilometrach, a jednym z nich był Nizzolo. W finale Nizzolo był siódmy, gdy rozpoczął się sprint, a włoski i europejski mistrz wrócił zza pleców z dużą prędkością i wyprzedził wszystkich oprócz Van Aerta, który zwyciężył.