60zł W PREZENCIE od 850zł zakupu, z okazji rozpoczęcia Giro! Kodem GIROEK15

Giacomo Nizzolo zwycięża w Circuito de Gexto

z kaskiem Ekoï AR14

Opublikowane dnia 2021-08-02 09:24:39
Aktualizowano dnia 2021-08-02 09:26:04

Giacomo Nizzolo wygrał Circuito de Gexto - Memoriał Hermanos Otxoa, sprintem do zwycięstwa. Giovanni Aleotti (Bora-Hansgrohe) zajął 2 miejsce, a Santiago Buitrago (Bahrain-Victorious) 3 miejsce.

W Circuito de Gexto UCI 1.1 kolarze pokonali 6 okrążeń pagórkowatej trasy pomiędzy Bilbao i Gexto, a następnie pokonali szerszą trasę końcową, w tym trudny końcowy podjazd na Pike Bidea, na łącznym dystansie 194 km.

>

Zespół Qhubeka NextHash celował w najwyższy stopień podium z ubiegłorocznym wicemistrzem Giacomo Nizzolo, dlatego południowoafrykańska drużyna UCI World Tour przez cały wyścig wspierała mistrza Europy.

Przez cały czas

Wyścig rozpoczął się bardzo szybko z wieloma atakami i tempo było tak wysokie, że minęło prawie 90 km zanim ucieczka zrobiła znaczącą lukę. Na czele wyścigu wystartowało 11 mocnych kolarzy, a w pogoń za nimi ruszyli Qhubeka NextHash team, jak również Caja-Rural i Bora-Hansgrohe.

Około 55 km do końca, presja na powrót liderów była naprawdę duża i w rezultacie nastąpił rozłam na czele peletonu, 12 kolarzy ruszyło za wczesnymi liderami. Zespół Qhubeka NextHash miał w tej grupie pościgowej zarówno Nizzolo, jak i Carlosa Barbero.

Barbero odegrał kluczową rolę wsparcia dla Nizzolo, aż do ostatniego podjazdu na Pike Bidea na 15 km przed metą, ciężko pracując, aby ucieczka została złapana przed podjazdem.

>

Na podjeździe Nizzolo musiał próbować dotrzymać kroku atakującym wspinaczom na stromych zboczach. Włoski sprinter utrzymał się i wykonał fantastyczną wspinaczkę, osiągając szczyt na 5. pozycji, zaledwie 15″ za prowadzącymi zawodnikami. Na zjeździe udało mu się wysunąć na czoło, co stworzyło ekscytujący finał.

Bora-Hansgrohe miała przewagę liczebną w grupie, która została zredukowana do zaledwie 7 kolarzy. Nizzolo musiał podążać za mocnym atakiem Idea Schellinga na 6 km przed końcem, ale udało mu się i to ustawiło końcowy sprint pomiędzy Nizzolo, Buitrago i Aleottim oraz kolegami z drużyny Schellinga.

Nizzolo był zbyt silny w ostatnim ruchu dla pozostałych 3 kolarzy i na 150 m do mety odjechał, aby odnieść wspaniałe zwycięstwo dla zespołu Qhubeka NextHash. Barbero również zdołał wrócić do domu na szacownym 11 miejscu, dzięki czemu był to wspaniały dzień dla zespołu.