ROZPOCZYNAMY Ekoi Crazy Days! Aż do 60% opustu 1 Bidon na narzędzia Ekoi W PREZENCIE od łącznej kwoty zakupu 850 zł

DRUŻYNA ZAWODOWA ARKEA SAMSIC
EKOI dostawcą ubrań i okularów dla Drużyny Zawodowej ARKEA SAMSIC
Sortuj według

Warren Barguil jest francuskim kolarzem urodzonym 28 października 1991 roku w Hennebont, Morbihan. Jest jednym z ambasadorów Ekoï.
Po tym, jak pozwoliliśmy Państwu wiedzieć wszystko o Team Arkéa Samsic , nadszedł czas, aby przyjrzeć się bliżej jego głównym zawodnikom. Dlatego z tej okazji proponujemy Państwu skupienie się na bretońskim kolarzu Warrenie Barguilu.

Kim jest Warren Barguil?

Warren Barguil, pseudonim Wawa, jest kolarzem, który jest klasyfikowany jako wspinacz-puncher.

Bretoński kolarz rozpoczął jazdę na rowerze w wieku 7 lat od BMX, którą to dyscyplinę uprawiał przez sześć lat, zanim zwrócił się ku kolarstwu szosowemu.

W 2009 roku, w drugim roku jako junior, po kilku zwycięstwach (w tym Tour du Morbihan Juniors), został Juniorskim Mistrzem Francji na szosie, co pozwoliło mu na udział w Tour of Istria.

>

W 2011 roku, w wieku 19 lat i w swoim pierwszym udziale, wygrał etap Tour de l'Avenir w barwach francuskiej drużyny i zajął 5 miejsce w klasyfikacji generalnej.

W 2012 roku dołączył do CC Etupes. Ta zmiana zespołu pozwoliła mu w tym roku wygrać liczne wyścigi, między innymi Essor Basque i Essor Breton. Na Tour de l'Avenir miał pełne ręce roboty: oprócz wygrania etapu, zajął miejsce w klasyfikacji generalnej, klasyfikacji punktowej i klasyfikacji górskiej.

Zawodowa kariera Warrena Barguila

W 2013 roku Warren Barguil zadebiutował jako profesjonalista w drużynie Argos-Shimano, w której był stażystą w sezonie 2012.
W lecie, biorąc udział w Vuelta w Hiszpanii po raz pierwszy w swojej karierze, wygrał swój pierwszy etap w wielkim tourze, a następnie powtórzył ten wyczyn trzy dni później, mając zaledwie 21 lat.

>

W 2014 roku, mimo że jego celem na ten sezon był Tour de France, nie został wybrany do wyścigu, mimo że zajął dziewiąte miejsce w Tour of Catalonia. Następnie wziął udział w Tour of Spain, który zakończył bez zwycięstwa etapowego, ale na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej. Warren Barguil ma tutaj swoje pierwsze top 10 w wielkim tourze.

>

W 2015 roku Warren Barguil w końcu odkrył drogi Tour de France i zajął czternaste miejsce w klasyfikacji generalnej oraz trzecie miejsce jako najlepszy młody kolarz za Nairo Quintaną i Romainem Bardetem. W następnym roku ujawnił, że po kraksie na dziesiątym etapie ukończył wyścig z pękniętą rzepką.

W styczniu 2016 roku, uczestnicząc wraz ze swoją drużyną w obozie treningowym w Hiszpanii, Warren Barguil i pięciu jego kolegów z drużyny zostali potrąceni przez samochód. Pomimo złamania kłykcia i kontuzji kolana, w marcu wrócił do ścigania w Tour of Catalonia. Pomimo trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej w Tour of Switzerland i szóstego w Liège-Bastogne-Liège, nie był w stanie powrócić do swojego prawdziwego poziomu: zajął 23. miejsce w Tour de France, podczas gdy celował w pierwszą dziesiątkę, i wycofał się po 3 etapach w Tour of Spain.

W 2017 roku, kiedy drużyna Giant-Alpecin zmieniła nazwę na Sunweb, Warren Barguil ponownie zabłysnął na drogach Tour de France. Pokonany w sprincie przez Rigoberto Urana na dziewiątym etapie, założył tego dnia najlepszą koszulkę wspinacza w kropki, którą zachował aż do mety w Paryżu na Polach Elizejskich. Ale nie zadowolił się koszulką w kropki, ponieważ kilka dni później po raz pierwszy w karierze wygrał na szosach Tour de France, po czym powtórzył ten wyczyn samotnie na szczycie Col d'Izoard podczas osiemnastego etapu, stając się ulubieńcem publiczności i wywołując na swojej drodze prawdziwą "manię wawy".
Aby nagrodzić odwagę człowieka, który nie zawahał się zrobić kilku odjazdów i kilkakrotnie zaatakować w obronie koszulki najlepszego wspinacza, został on również wybrany super combative.

W 2018 roku, ku zaskoczeniu wszystkich, podpisał kontrakt z bretońską drużyną Fortuneo-Samsic, plasującą się w rankingu Pro Continental. Po ściganiu się dla zespołu World Tour, Wawa mówi, że chciał ponownie połączyć się ze swoimi bretońskimi korzeniami.

Wziął udział w Tour de France z zamiarem wygrania etapu, ale mimo kilku prób nie udało mu się tego dokonać. Podczas gdy próbował walczyć o koszulkę najlepszego wspinacza, nie udało mu się ukończyć na drugim miejscu za Julianem Alaphilippe i ostatecznie zajął 17 miejsce w klasyfikacji generalnej, kończąc tym samym słaby sezon.

W 2019 roku, po uspokajającym początku sezonu, padł ofiarą ciężkiej kraksy na Paryż-Nicea, która zmusiła go do rezygnacji po skręceniu kręgosłupa szyjnego. Pod koniec czerwca zemścił się, zostając po raz pierwszy w swojej zawodowej karierze Mistrzem Francji na szosie.
Kilka dni później wystartował więc w Tour de France z trójkolorową koszulką na ramionach. Mimo kilku prób, nie wygrał etapu, ale ukończył Tour de France na dziesiątym miejscu w klasyfikacji generalnej.
W sierpniu prawie wygrał swój pierwszy wyścig etapowy w Artic Race of Norway, ale ostatecznie nie udało mu się ukończyć drugiego etapu o 1 sekundę. Jego kontrakt z Team Arkéa-Samsic (nowa nazwa zespołu) zostaje przedłużony o trzy lata, pomimo dołączenia do zespołu Nairo Quintany.

W 2020 roku, w którym sezon jest mocno dotknięty przez Covida, Warren Barguil bierze udział w niewielu wyścigach.
Po zadowalającym początku sezonu (2. miejsce w Drôme Classic), we wrześniu wystartował w Tour de France z misją wsparcia Nairo Quintany. W końcu, po braku kondycji Kolumbijczyka, bretoński kolarz przejął kierownictwo nad drużyną i zajął piętnaste miejsce w klasyfikacji generalnej.
Zakończył sezon kilkoma finiszami w pierwszej dziesiątce w Ardeńskich klasykach (4. we Flèche Wallonne, 5. we Flèche Brabançonne, 9. w Liège-Bastogne-Liège).